Menu

Stash White Peach Oolong Tea

Yurt dışında oldukça popüler bir çay markası olan Stash Tea, 1972 yılında kurulan bir firma. Bir çok çay çeşidini bünyesinde barındıran bu markayı yeni deneyimleme fırsatı yakaladım ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Firma, bir çok çay çeşidine sahip olmasının yanında rakiplerinde olmayan bazı çay türlerine de sahip. Sizlere bahsedeceğim çay, Stash Tea markasına ait White Peach Oolong Tea olacak.

Ben ilk olarak White Peach Oolong Tea (Beyaz Şeftali Aromalı Oolong Çayı) çeşidini denedim. Oolong çayı, bilenleriniz bilir, daha detaylı olarak bahsedeceğim (OLOONG ÇAYININ DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN) ama kısaca çok faydalı siyah çay ile yeşil çay arasında bir kurutulma işlemine tabi tutulan çay çeşididir. Hem vücudu toksinlerden arındırıyor hem de sağlıklı beslenmenize takviye olarak zayıflamanıza yardımcı oluyor. Şeftali aroması bu çaya çok yakışmış.

İçeriğine göz atacak olursak;

Wuyi oolong çayı, portakal yaprağı, limon otu, beyaz şeftali ve şeftali aroması.

Fiyat olarak çok pahalı olmamakla beraber maalesef Türkiye’de rastlamadığım, yurt dışından ısmarlayıp pişman olmadığım bir çay. Kalite farkı daha ilk demlendiğinde gözle görülüyor, ortaya çıkardığı muhteşem koku da cabası. Süzen poşet olmasına rağmen demleme çay lezzetinde. Hatta ben üst üste iki kez demliyorum ve lezzetinden hiçbir ödün vermiyor.

Bir pakette 18 süzen poşet bulunuyor.  Lezzetinden hiç şüpheniz olmasın. Yurt dışından alışveriş yapabiliyorsanız veya giden dostlarınız varsa, mutlaka ama mutlaka damak tadınıza uygun bir çeşidini ısmarlayın. Asla pişman olmayacaksınız.

Stash Tea’ye ait denemek istediğim başka çaylar da var. Bunlardan ilki Salted Caramel Mate isimi çay olacak. Bu çayı deneyenler, karamelin eşsiz kokusuna bayılmışlar ve karamel ile tuzun karışımını çok farklı bir deneyim olarak yorumlamışlar. Süt ile demlendiğinde mükemmel bir çay deneyimi sunduğu söyleniyor. Denediğim zaman yorumlarımı yine sizlerle paylaşacağım. Stash Tea, çok farklı tatlara sahip bir marka ve ülkemizde bulunmaması gerçekten üzücü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir