Menu

Starbucks Spearmint Green Tea

Biri size Starbucks derse elbette aklınıza ilk kahve gelir. Starbucks’ın kahvelerini ve enfes lezzetlerini hepimiz biliyoruz. Peki, kaçımız Starbucks’ta satılan enfes çayları denedi? Eğer denemediyseniz gerçekten çok şey kaçırdınız demektir.
Sanırım süzen poşet olarak teneke kutuda, kendi markası adı altında 3 veya 4 çeşit çay satıyor Starbucks. Bu çaylardan iki tanesinin müdavimi oldum ve bittikçe almaya çalışıyorum. Özellikle kışın elimden bırakamadığım çaylar bunlar.
Bugün size ilkinden bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim çay: Spearmint green. Yani naneli yeşil çay.
İçeriği: Yeşil Çay (%70), Limon Nane Çiçeği, Kıvırcık Nane Yaprakları (%9), Limonotu Yaprağı (%7), Limon esansı.
Fotoğrafta görebileceğiniz gibi teneke kutuda satılıyor ve 15 adet süzen poşet bulunuyor. O kadar kaliteli yaprak seçimleri var ki ben iki kere bile demlediğimi hatırlıyorum ya da koskoca bir termosu bile demleyebiliyor. En büyük özelliği bu çay poşetleri bütün yaprak kullanılarak hazırlanıyor. Yani bunun anlamı ekstra kalite, ekstra lezzet, ekstra koku ve kusursuza yakın demlenme demek oluyor. Poşetlerinin yapısı da oldukça kaliteli ve çayı demlediğinizde bardağınızın dibinde tortudan eser yok. Ayrıca teneke kutusu da çok kaliteli, kesinlikle hava almıyor ve çay uzun süre tazeliğini ilk günkü gibi koruyor.
Lezzetinden bahsedecek olursak; Keskin nane kokusu sevenler bayılacaktır bu çaya. Boğaz ağrılarına ve tıkanık burunlara çare olmakta da bir numara. Ben genelde bu durumlarda tüketiyorum ve oldukça başarılı sonuç alıyorum. Kaliteden ödün vermeyen bu tarz süzen poşet çayları çok seviyorum ve sizlere de önermekten keyif alıyorum. Ayrıca yaz aylarında soğuk çay olarak da demlenmeye çok yatkın bir aroması var. Limon veya çeşitli meyve dilimleriyle soğuk olarak demleyebilirsiniz. İçeriğindeki yeşil çay sayesinde ödem atmakta da kolaylık sağlayacağı için yaz kış tercih edebileceğiniz bir çay.
Denemek istediğiniz taktirde illa ki teneke kutu şeklinde satın almak zorunda değilsiniz. Starbucks bu çayları içmek istediğiniz taktirde porsiyon olarak da satışa sunuyor. Ben zaten ilk olarak orada deneyip de almıştım. Kendi markası dışında bir çok kaliteli çay markasını da satıyor. Denerseniz şimdiden afiyet olsun 🙂

2 Replies to “Starbucks Spearmint Green Tea”

  1. Merhaba ben çevremde ki starbucks’ lara sordum ellerinde olmadığını söylediler acaba siz nereden temin ediyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir