Menu

St. Dalfour Organik Limonlu Çay

St. Dalfour, bütün ürünlerini çok severek tükettiğim, kalitesine güvendiğim bir marka. Bir başka yazımda size St. Dalfour’a ait çaylardan bahsetmiştim.  Limonlu organik çayını gördüğümde, bir limon aşığı olarak bu çayı denemesem  olmazdı.

 

Bu ürün Türkiye’de mevcut değil. Maalesef yurt dışı satışı yapan bir siteden satın aldım. İmkanınız olursa mutlaka almanızı öneriyorum. St. Dalfour tamamen organik ürünler üreten bir firma. Türkiye’de hemen hemen bütün büyük marketlerde şekersiz, doğal marmelatlarını görmüşsünüzdür. Onların kalitesine ne kadar güveniyor ve ne kadar memnunsanız, doğal organik çayları da bir o kadar harika.

İçerik;  Organik ceylon çayı, Organik limon kabuğu ve aroması.

Genel olarak bu çayı incelemek istersek, öncelikle kutusu oldukça kaliteli bir kutu. Bir kutuda 25 adet süzen poşet mevcut. Tekli poşetlerin de üstünde nasıl demleneceği ve kaç dk. demlerseniz nasıl bir kıvam elde edeceğiniz mevcut. Tamamen korumalı paketlerden oluşuyor. Böylece hava alması engelleniyor ve tazeliğini uzun süre kaybetmeden saklanabiliyor. Çayınızı demlerken, paketin üzerinde yazan sürelere uyarsanız ve bu süreler dolunca süzen poşetinizi içinden çıkarırsanız, ikinci kere demleme şansınız olabiliyor. Aroması, lezzeti, kokusu ve berraklığı çok iyi. Hiç rahatsız edici bir sertliği yok. İçinde kullanılan Ceylon çayının çok kaliteli olduğunu daha ilk yudumda anlayabiliyorsunuz.
Tekli paketleri açtığınızda burnunuza mis gibi limon kokusu geliyor. Aslında ben demlediğimde ağır olur endişesi yaşasam da, demledikten sonra bu endişemin boşuna olduğunu anladım. Hiç ağır bir lezzeti yok. Her şey tam kıvamında. Aroma kullanmasalardı daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum ama yine de dediğim gibi ağır olmadığı için çok fazla problem etmedim.

Siyah çayına bir dilim limon eklemeyi sevenler için oldukça güzel bir çay. Çantamda taşıdığımda, gittiğim yerlerde canım ne zaman isterse demleyip içiyorum. Bana gerçek limonu aratmıyor. Kahvaltılarda, çay saatlerinde veya ara öğünlerin yanında çok güzel gidiyor. Doğal limonlu siyah çay içmeyi sevenler için biçilmiş kaftan. Zaten kutunun üstünde de kahvaltılarınızda kendi markasına ait marmelatlarıyla denemenizi tavsiye ediyor. Hiç denemedim ama güzel olacağından eminim.

Bu markanın birçok çeşidi var. Ben daha önceki yazımda karışık kutusundan bahsetmiştim. Aslında bulursanız karışık olanından almanızı öneriyorum ki hepsinin tadına bakın. Hepsi birbirinden güzel ve doğal. Yeşil çay serisi de ayrıca güzel. Sade Ceylon çayı da mevcut, hatta aroması o kadar farklı ve güzel ki, ilk yudumda hemen farkediliyor.

Ben soğuk demlemeyi denemedim ama onun da mükemmel olacağından hiç şüphem yok…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir