Menu

St. Dalfour Organik Çay

St. Dalfour dendiğinde çoğunuzun kulak aşinalığı olduğunu düşünüyorum. Büyük süpermarketlerde marmelatlarına hemen hemen hepimiz rastlamışızdır. St. Dalfour markasını Türkiye’de şekersiz organik marmelatlarıyla tanıyoruz. Enfes lezzetleri ve şekersiz oldukları için sağlıklı tüketebileceğimiz marmelatlar bunlar.  Ancak çayları maalesef Türkiye’de satılmamakta. Ben de tabi ki çok merak ettiğim için internet alışverişi yoluyla temin ederek tatlarına bakma fırsatı yakalayabildim.
Yaklaşık 5-6 çeşit çayı var yanılmıyorsam. Ben karışık kutusunu tercih ettim. Kutusunda 25 adet, 5’erli 5 çeşit çay bulunuyor. Fotoğrafta görebildiğiniz gibi 3 adet esanslı siyah çay, 2 adet de esanslı yeşil çay çeşidi mevcut. Firma, ürünlerinin organik olduğunu söylüyor. Kaliteli bir marka olduğunu tüm dünyaya zaten kanıtlamış, çaylarını tatmasam olmazdı.
Bu çay bir Fransız markası. Daha önce bahsetmiş olduğum gibi hem kutusunun üzerinde hem de tek tek küçük paketlerde içeriği bulunuyor. Paketlemesi oldukça kaliteli. Paketi açar açmaz yaydığı enfes kokular ise paha biçilemez.
Aşağıda kutu içeriğinden bahsetmek istiyorum size;
Esanslı siyah çayları; Earl Grey, Organik Limon çayı (ceylon çayı ve limon aroması), Organik Çilek Çayı (ceylon çayı ve çilek aroması)
Yeşil Çayları; Mangolu Yeşil çay (yeşil çay ve mango aroması), Organik sade yeşil çay.
Küçük poşetlerin arkasında servis önerileri de mevcut. Kaynar suda 1 dakika demlerseniz standart bir lezzet, 2 dakika demlerseniz güçlü bir lezzet, 3 dakika demlerseniz süt ile önerilmekte. Ve demleme işlemi bittikten sonra mutlaka süzen poşetinizi bardaktan almanızı öneriyorlar. Çünkü demlenme işlemi devam ediyor ve istediğiniz kıvam gittikçe koyulaşıyor.
Lezzetlerini nasıl anlatsam bilemiyorum ama daha ilk yudumda farklılığı hissediyorsunuz. Aslında ben aromalı siyah çayları pek fazla sevmiyorum ancak bu çaylarda öyle bir harman ve öyle bir aromatik oran var ki kesinlikle size homojen bir lezzet sunuyor ve damağınızda harika  bir lezzet kalıyor. Ben özellikle mangolu yeşil çaya bayıldım. Sanırım bitince tekrar almaya çalışacağım. Umarım siz de temin edebilir ve bu lezzete varabilirsiniz.
Süzen poşetler, demleme poşetlere nazaran daha sağlıksız görünseler de, eğer kaliteli bir üretim ve paketlemesi varsa, doğal aromalar kullanılıyorsa kesinlikle daha fazla tercih edilir durumda olmalılar. Zaten meyveli çayların çabuk demlenme özellikleri olduğu için süzen poşetlere çok uygun bir yapıları var. Çantanızda taşımanız için de oldukça ideal olduklarından dolayı ben genellikle tercih ediyorum. Çantanızda termosunuz ve sallama çay poşetiniz olduktan sonra istediğiniz her an bu lezzetlere kavuşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir