Menu

Pompadour – Matcha

Değişik ülkelere veya şehirlere seyahat ettiğimde, alışveriş yaparken ilk aklıma gelen şeyler tabi ki çaylar… Özellikle farklı kültürlere ait çayları denemeyi çok seviyorum. Eğer vaktim olursa mutlaka marketleri ziyaret ediyorum ve gözüme çarpan değişik bir şey var mı mutlaka bakıyorum. Bu yaz eşimle İspanya’ya gittik. Çok fazla Carrefour gördüm ve tabi ki birini mutlaka ziyaret etmem gerekiyordu. Pompadour markasına ait çaylara daha önce de rastlamıştım ama bu sefer dikkatimi çeken Matcha süzen poşet oldu.

Görür görmez hemen aldım tabi ki. Fiyatı da çok uygundu. Tabi ki ben de çoğunuzun düşüneceği gibi bu çayı klasik matcha tozu zannettim. Aslında çok heyecanlıydım kutuyu açana kadar fakat açtığımda bir hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. Bildiğimiz sade yeşil çaydı. Sadece Matcha çayının üretildiği yeşil çay cinsinden üretilmişti. Kutuda 20 adet süzen poşet bulunuyor. Kutunun üzerinde görme engelliler için de yazı var ki çok hoşuma gitti. Bu çay piyasaya yeni çıkmış, şanslıyım ki deneme fırsatım oldu. Toz olmadığını görünce orada denemedim ve İstanbul’a gelince öylesine demledim. İşte o zaman bu çaya haksızlık yaptığımı anladım.  Tadı oldukça hafif ve lezzetli, demlediğinizde oldukça berrak ve toz yok denecek kadar az, kokusu çok hafif, soğuk çayı da mükemmel oluyor.
İlk gördüğümde yaşadığım hayal kırıklığı ve beklentimin karşılığını alamamam aslında boşunaymış. Keşke Türkiye’deki Carrefourlarda da Pompadour markasına ait bu yeşil çaydan olsa ve biz de alabilsek. İnanın başka süzen poşet yeşil çay almazdım diyebilirim.

İçeriğinde; %90 saf yeşil çay ve %10 oranında da Matcha Yaprağı bulunuyor ve ayrıca vegan olduğu belirtiliyor.

İspanya’da üretilmiş. Maalesef İspanya’daki ürünlerin kutularında çok fazla İngilizce açıklamaya rastlayamıyorsunuz. Tanıdık kelimelerden bir şeyler çıkarmak mümkün. Tekli paketlerin arkasına baktığınızda da nasıl demleyeceğinizi görebiliyorsunuz. İçerik de ayrıca eklenmiş.

Ben çok beğendim. Avrupa’daki Carrefourlarda bulmak mümkün. O nedenle siz de giderseniz veya yakınlarınız giderse ısmarlayabilirsiniz. Hem fiyatı uygun hem de lezzeti gayet güzel. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir