Menu

Lipton Piramit Çay Çiçeği Aromalı Yeşil Çay

 

Piramit Çayları duymuş veya denemişsinizdir. Piramit süzen poşetli çaylar uzun yıllar önce Lipton markası adı altında çıkmıştı piyasaya. Tabi o zamanlar hem marketlerde bulması çok zordu hem de fiyatı diğer süzen poşetlere göre oldukça pahalıydı. Piramit çayları özel kılan şey, demlenme kaliteleriydi. Süzen poşet piramit şeklinde olduğu için suyun içinde eşit bir demlenme sıcağına maruz kalarak, daha başarılı bir lezzet elde edilmesiydi. Poşet içeriklerinde diğer poşet çaylara göre daha kaliteli ürünler kullanıldığını söyleyebilirim. Aromaları daha belirgin, demlendiklerinde daha net bir görünüşleri var. Özel olarak üretiliyorlar ve paketleme şekilleri de daha farklı.
Uzun yıllar sonra ben de markette rastladım ve aldım. Bu yazıda size Lipton Çay çiçeği aromalı Yeşil çaydan bahsedeceğim. Kutusunu ve içindeki süzen poşeti eklediğim fotoğraflarda görebilirsiniz.
İçerik olarak sadece Yeşil çay ve aroma verici bulunmakta. Yine sade yeşil çay içemeyen ve aroma arayanların tercih edebileceği bir çay. Kutuda 20 adet piramit poşet bulunuyor. Poşeti ise yine fotoğraftaki gibi.
Lezzeti hafif, herkesin rahatlıkla içebileceği bir kıvamı var. Deneyebilirsiniz. Yurt dışında oldukça fazla çeşidi hala satılmakta. Yıllar önce aldığımda şeftalili beyaz çayı vardı. Çilek aromalı, naneli birçok çeşidi mevcuttu. Hala vardır eminim. Türkiye’de ise tarçınlı yeşil çay, sade yeşil çay, naneli yeşil çay gibi çeşitlerine rastlıyorum. İçerken keyif aldığım kaliteli bir çay. Rastlarsanız ve alırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Kutusunda kilit var ve uzun süre tazeliğini korumayı başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir