Menu

Lipton Naneli Rezene Çayı

Rezene bitkisi ile ilgili yazımı okuyup tüketmeye karar verenler için yumuşak içimli bir çay olan Lipton Naneli Rezene ile ilgili fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Rezene çayıyla aramın iyi olmadığını fakat faydalarından yararlanmak istediğim için içe içe alıştığımı sizlere bir önceki yazımda anlatmıştım. Dilerseniz bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. Ben bu yazıda sizlere, tüketmekten keyif aldığım, içmek istediğimde tercih ettiğim bir rezene çayını anlatmak istiyorum.

İçerik: Rezene (%90), kıvırcık nane (%7), tıbbi nane (%3) bulunmakta.

Lezzeti oldukça yumuşak. Ben bedensel olarak ihtiyacım olduğunu düşündüğüm zamanlarda günde 1 fincan tüketiyorum. Eğer şartlar uygunsa bir dilim de limon eklemeyi tercih ediyorum. Daha lezzetli ve daha vitaminli bir hale geliyor. Rezene bitkisinin, bilinenden bile fazla faydası mevcut. Belirttiğim gibi daha önce yazdığım yazıyı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.Rezene öyle faydalı bir bitki ki, aslında bitkilerin mucizesinden faydalanmak bizim için en büyük nimetlerden biri. Faydaları saymakla bitmez ama kısaca söylemek gerekirse;  Mide kasılmalarına iyi gelir, safra üretimine yardımcı olur, Anne sütünü arttırdığı söylenmektedir, sindirimi düzenler, mide gazının atılmasını sağlar, iştahı bastırır, rahim kasılmalarını hafifletir, vs.

Tabi ki faydaları olduğu gibi bitkilerin zararları da var. Ve sürekli  rahatsızlığı bulunup ilaç kullananlar herhangi bir bitki çayını tüketecekleri zaman muhakkak doktorlarına danışmalılar. Epilepsi hastaları ve cilt iltihabı olanlar rezeneyi asla tüketmemeliler!

Lipton Naneli Rezene çayını, çoğu markette kolayca bulabilirsiniz. Kutusu her zamanki gibi 20’li süzen poşet olarak satılan bu çayı yanınızda taşıyıp, hazımsızlık çektiğinizde kolayca tüketebilirsiniz. Her bir tekli paket koruyucu bir ambalajda saklı. Lipton genelde bu ambalajları kullanıyor, böylece kullandığımız çay kutularında, farklı aromalı çayların kokuları birbirine karışmamış oluyor. Çünkü diğer türlü rezene gibi baskın olan çaylar, diğer çayları kokularıyla yok ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir