Menu

Lipton Karanfilli Siyah Demlik Poşet Çay

Siyah çay tiryakilerine güzel haberlerim var. Lipton bizler için yepyeni lezzetler çıkarmış. Siyah çaya yakışan aromalara sahip 3 farklı çay piyasaya çıkmış. Karanfilli, Tarçınlı ve Limonlu. Piyasaya çıkalı biraz zaman geçti biliyorum ama ancak yazıya dökebiliyorum. Belki içinizde merak edip de deneme fırsatı olmayanlar vardır diye de bu yazıyı yazmak istiyorum.

Ben deneme hakkımı Karanfilli olandan yana kullanmak istedim. Sizler de belki biliyorsunuzdur, bazı siyah çay tiryakileri, siyah çayı demlerken içine bir adet karanfil atıp öyle demliyor. Ben de çok uzun zaman önce gittiğim bir yerde bu lezzeti tadıp bayılmıştım. O sebeple, market rafında bu üç çeşit çaydan hangisini deneyeyim derken karanfilli olanı denemek istedim.

Lipton Karanfilli Siyah çay, 48’li demlik poşet şeklinde piyasaya sürülmüş. İçeriğinde sadece siyah çay (%90) ve karanfil (%10) bulunuyor. Siyah çay tiryakileri çok fazla aromatik çaylardan hoşlanmıyorlar biliyorum ama karanfilin siyah çaya ne kadar çok yakıştığını da bildiğim için bu çayı görünce çok sevindim. Aklımdaki tek soru, karanfil oranıydı. Tadına baktığımda ise gördüm ki Lipton bu oranı çok iyi ayarlamış. Çay – Simit – Peynir üçlemesinde vazgeçilmezim oldu diyebilirim. Keşke sallama poşet çay olarak da piyasaya sürülse diye de düşünmeden edemiyorum. O zaman gittiğim her yerde yanımda taşıdığım çaylara eklenecekler listesine kolaylıkla girebilirdi.

Karanfilin faydalarından bahsetmezsek de olmaz… Karanfil, mideye ve boğaz ağrılarına çok iyi geliyor. Aynı zamanda bu çayı yudumlarken, nefesinizin tazelendiğini, baş ağrınız varsa hafiflediğini göreceksiniz.

Hafızam beni yanıltmıyorsa, Lipton markası yıllar önce de Limonlu Siyah Çayı sallama poşet olarak piyasaya sürmüştü. O zaman da aroma oranı oldukça iyi ayarlanmıştı. O nedenle Limonlu olanını şuan denemedim ama iyi olduğundan eminim. Tarçınlı olanını ise hiç denemedim ama onu da en kısa zamanda denemek istiyorum. Tarçın, şeker krizlerine iyi geldiği için çayı da fena olmaz diye düşünüyorum.

Gelelim nerelerde bulabiliriz? sorusuna… Migros, Carrefour (ben Carrefour’dan aldım) ve büyük marketlerde rastlayabilirsiniz. Fiyatı da 11,90 TL diye hatırlıyorum.

Denerseniz umarım memnun kalırsınız. Şimdiden afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir