Menu

Lipton Güneydoğu Efsanesi

Lipton, Yöresel Keşifler serisi ile bizlere yepyeni lezzetler sunuyor. Bu seride üç farklı çeşit bulunuyor. Akdeniz, Ege ve Güneydoğu’nun yöresine has bitkileri kullanılarak adeta lezzet şöleni gerçekleştirilmiş durumda. Ben içerken çok keyif alıyorum. Her biri birbirinden güzel. Dilerseniz bu seride yer alan Lipton Güneydoğu Efsanesi hakkındaki yorumlarımı sizlere sunmaya başlayayım.

Tanıtım Yazısı:

“Güneydoğu Anadolu’nun gizemli lezzeti zahteri, özenle topladığımız bitki ve meyvelerle harmanladık, sizin için çok zengin bir lezzet yarattık. Her yudumda gizemli Güneydoğu Efsanesi’ni keşfedeceğiniz bu çok özel lezzetin içerisinde zahter, elma, nar kabuğu, biberiye ve meyan kökü bulunuyor.”

İçerik; Zahter (%36), Biberiye (%19), Elma (%15), Anason, Nar Kabuğu, Meyan Kökü (5%)

Tam bir ödem sökücü, gaz giderici, şişkinlik düşmanı bir çay. Özellikle öğünlerimizi fazla kaçırdığımız zamanlarda imdadımıza yetişen bir çay olacak gibi görünüyor. Zahter ve biberiyenin keskinliğini elma ile çok güzel bir şekilde dengelemişler. Faydalı olmasına rağmen, ben anasonu pek fazla sevemiyorum, o nedenle içine bir dilim limon koyarak tüketmeyi tercih ediyorum. Yine diyetinizle harika bir uyum sağlayan bir çay karşınızda diyebilirim. Denemenizi öneriyorum.

One Reply to “Lipton Güneydoğu Efsanesi”

  1. Tadı bana çok hitap etmedi ama Akdeniz yolculuğunu çok beğendim. Bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir