Menu

Lipton Akdeniz Yolculuğu

Lipton Yöresel Keşifler serisi, ülkemizin çeşitli yörelerinden sunduğu esintilerle damaklarda farklı tatlar oluşturmayı amaçlıyor. Daha önce Güneydoğu Anadolu yöresinden, Güneydoğu Efsanesi çeşitini sizler için incelemiştim.

LİPTON GÜNEYDOĞU EFSANESİ YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Bu yazımda ise sizlere Lipton Yöresel Keşifler serisinden Akdeniz Yolculuğu çeşitine ait yorumlarımı sunacağım. Akdeniz Bölgesine özgü bir tat olan Lipton Akdeniz Yolculuğu, beğeneceğinizi umduğum bir çay.

Tanıtım Yazısı:

“Akdeniz Bölgesi’nin bilinen lezzetleri portakal ve mandalinanın kabuklarını özenle kuruttuk, bitki ve meyvelerle harmanladık, sizin için çok zengin bir çay lezzeti yarattık. Sizi her yudumda keyifli bir Akdeniz Yolculuğu’na çıkaracak bu çok özel lezzetin içerisinde mandalina kabuğu, portakal kabuğu, limon kabuğu, limon otu, biberiye, melisa yaprağı ve kıvırcık nane bulunuyor.”

İçerik olarak; Limon otu (%20), Melisa Yaprağı (%13.5), kıvırcık nane (%12), portakal yaprağı, mandalina kabuğu (%10), biberiye (%9), bamya çiçeği, portakal kabuğu (%6), limon kabuğu (%5), limon otu yağı.

Akdeniz Yolculuğu, buram buram Akdeniz ve turunç kokan, insanı rahatlatan bir aromaya sahip. Severek yudumladım. Bildiğiniz gibi turunçlar ve yağları doğal bir rahatlatıcı etkiye sahipler.  Ofiste veya her neredeyseniz, başınızda hafif bir ağrı varsa sizi rahatlatacak, ağrınızı ve halsizliğinizi üstünüzden alacaktır, emin olabilirsiniz. İçerik olarak tam benim damak tadıma ve çay keyfime uygun bir lezzet cümbüşü olmuş. Ben bu çaya bayıldım, kısaca siz de benim gibi limon, portakal aşığı iseniz kesinlikle öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir