Menu

Jasmine Pearls – Yaseminli yeşil çay

Jasmine Pearls, nam- ı diğer  ‘Yasemin İncileri’… Bu çay benim için ilk 5’e girecek kadar iddialı.  Hem yapılışının özel olması, hem de içtiğinizde üzerinizde bıraktığı etkisi diğer çaylardan farklı olduğunu kanıtlayacak cinsten. Çin kökenli bu çay, yasemin çiçeği ve yeşil çay yapraklarının bir araya getirilmesiyle üretiliyor. Yasemin çiçeği tomurcukları ve sadece en üstteki genç sürgünlere ait yeşil çay yaprakları toplanıyor. Daha sonrasında ise çok özel bir işlemle, elde yasemin tomurcukları üzerine taze yeşil çay yaprakları sarılarak inci tanesi büyüklüğünde yeşil çay topları haline getirilip kurutuluyor. Böylece etrafı sarılan yasemin tomurcukları da esans tazeliklerini uzun süre korumuş oluyor.

Jasmine Pearls, günün her saatinde içilebilen ve rahatlatan bir çay. Özellikle yeşil çay içmek isteyen fakat bir türlü alışamayanlara önerildiğinde vazgeçilmezleri olduğunu söyleyebilirim. İçtiğinizde size rahatlık ve tazelik hissi vereceğini göreceksiniz. Daha ilk yudumu aldığınızda farklı anlayacaksınız. Aromalı çay sevmeyenlerin bile kolaylıkla tüketebileceği Jasmine Pearls, kesinlikle çok hafif bir aromaya sahip.

İçerik:  Yasemin Çiçeği ve Yeşil Çay yaprağı.

Eğer tek fincan tüketmek istiyorsanız, orta boy kupanıza sadece 2-3 adet koymanız yeterli. Kaynar su asla kullanmayın ve 80-85 derece arası sıcaklıkta ortalama 6-8 dk demlemeye bırakın. Ben süzgeç kullanmıyorum çünkü incilerin yeterince açılmalarını izlemek ve yeterince açıldıktan sonra çaya aromasını iyice vermesi hoşuma gidiyor. Süzgece gerek yok, zaten demlendiği zaman yaprakların tamamen dibe çöktüğünü gözlemleyeceksiniz. İkinci kez demlemek isterseniz bir kaşık yardımıyla yaprakları bardağınızdan alabilir ve ikinci kez demleyebilirsiniz. Bu çay size ikinci demlemeyi de olanak sağlıyor ve lezzeti ikinci demlediğinizde bile kalitesini koruyor.

Jasmine Pearls’ü eskiden bulması daha zordu fakat şuan birçok internet sitesinden elde edebilirsiniz. Güvenilir markalar tercih etmeniz temiz ürünler tüketmeniz açısından daha iyi. Ancak çok miktarda almanızı önermem çünkü hem bereketli bir çay hem de taze taze tüketmeniz daha doğru olacaktır.
Yılın her mevsiminde tüketebilirsiniz. İçinde bulunan yeşil çay, diyetinizi desteklerken, yasemin çiçekleri de o enfes aromasıyla sizi rahatlatacaktır. Günde 2-3 fincan rahatlıkla tüketebilirsiniz. Tatile giderken bile çantamda bu incilerden bulundurmaya çalışıyorum. Özellikle baş ağrılarına ve strese bile iyi geldiğini gözlemledim.

Üretim aşaması tamamen elde ve özel olduğu için fiyatı yeşil çaya göre biraz daha pahalı ama fiyatına değer. Sizler de denemek isterseniz pişman olmayacaksınız…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir