Menu

Herby Sleep Tea

Şimdi size yepyeni bir markadan söz etmek istiyorum. Ülkemizde henüz yeni olan ancak adını hızla duyuran Herby Tea, benim de oldukça merakımı çekti ve araştırdıktan sonra denemek üzere hemen aldım.

Marka adından da anlaşılacağı gibi bitkisel içerikli çaylar üreten bu firma, genel anlamda sağlıklı karışımlar oluşturarak, tüketicilere çeşitli alternatifler sunuyor.
Şimdilik 5 çeşidi bulunan bu çaylar; Skin Detox Tea, Sleep Tea, Detox Tea, Active Tea, Hangover Tea.
Ben almışken set halinde aldım ve hepsini denemek istiyorum. Eğer set halinde alacak olursanız fotoğrafta da göreceğiniz gibi çok şık bir kutu içinde geliyor. Çaylarım bittikten sonra bu kutuyu yine çay kutusu olarak kullanacağım. Gerçekten çok şık ve sağlam bir kutu.
İlk önce size Herby Sleep Tea’den bahsedeceğim. Çoğumuz tempolu bir iş hayatı yaşıyoruz, hatta çalışmasak bile hayatı çok yoğun geçenlerimiz var. Gün sonunda hemen hemen herkes yorgun oluyor. O yüzden en yoğun geçen günlerimden birinde ben ilk önce Sleep Tea’yi denemek istedim. Çünkü içeriğini okuduğumda üstümde bir etkisi olup olmayacağını en çok merak ettiğim ve beni heyecanlandıran çay Herby Sleep Tea’ydi.
İçeriği; Böğürtlen yaprağı, melisa, roybos, limon otu, mayıs papatyası, rezene, passiflora (çarkıfelek çiçeği), portakal yaprağı, tarçın, lavanta, aromalar (portakal çiçeği ve portakal)
İçeriğinde, az çok anlayacağınız gibi tamamen vücudu gevşeten ve rahatlatan bitkiler mevcut. Hal böyle olunca da merakım daha da arttı. Genelde uyku öncesi alınması tavsiye ediliyor ki ben de aynı tavsiyede bulunabilirim.

Bahsettiğim gibi çok yorgun geçen bir gün sonrası denemek istedim. Rezene kokusundan pek hoşlanmadığım halde beni rahatsız etmedi. Ve çayı ne zaman bitirdim ne zaman uykuya daldım hatırlamıyorum bile 🙂 Sonraki zamanlarda rahatlatmasının yanında uyku anlamında çok fazla etki etmedi ama yorgunken çok işe yaradığını kesinlikle söyleyebilirim.
Herby Tea markasına ait diğer çaylardan da en kısa zamanda sizlere bahsetmek istiyorum. Sloganları çok güzel, internet sitelerine de girip inceleyebilirsiniz. Uzman ellerden çıkan bu karışımlar, doğadaki bitkilerle bize şifa sunuyor. Yeni bir marka oldukları için paketlemede ufak tefek gözüme çarpan şeyler olmadı değil ama bu pazarda yeni oldukları için zamanla kendilerini çok daha iyi geliştireceklerine inanıyorum. Bir sonra üretilecek olan seriye ait paketlemede düzelteceklerine inanıyorum.
Bu çayın sloganı ‘Bir fincanıyla güzel bir uykuya’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir