Menu

Herby Hangover Tea

Herby Tea ailesine ait bir diğer çay da Hangover Tea. Bu çay, gün içerisinde yeme içmeyi çok kaçırdıysak bizi kendimize getirmeyi sağlamayı hedefliyor. Üzerimizdeki şişkinliği ve yorduğumuz midemizi rahatlatmamızı sağlıyormuş. Daha güzel bir güne başlamamız için bize yardımcı oluyormuş.

 

Bu çay ailesine ait kutuların üzerindeki sembollere bayılıyorum. Hangi çay ne için öneriliyor, neye iyi geliyor çok güzel sembolize edilmiş. Gerçekten güzel ve şirin bir düşünce olmuş. Kutuda 20 adet süzen poşet bulunuyor.
İçeriği; Yeşil çay, rezene, limon kabuğu, zencefil, karanfil, tıbbi nane, bamya çiçeği.
Aslında içerik olarak uyum içinde lezzetler seçilmiş. Ödem atıcı, metabolizma hızlandırıcı, kasları gevşetici, rahatlatıcı, mideyi temizleyici bitkiler seçilmiş ve gayet de iyi bir lezzet açığa çıkmış. Rezene zaten bu tür durumlarda ve hazımsızlık gibi sorunlarda başvurduğumuz ilk bitki oluyor. Onun kokusunun çok baskın olacağını düşünmüştüm fakat o kadar da baskın değilmiş. Diğer kullandıkları malzemeler de gayet güzel lezzet katmış.
Bazen olur ya sağlıklı beslenirken, kilo verirken kaçamak yaparız sonra da vicdan azabı çeker, midemizde koca bir yük taşıdığımızı hissedip üzülürüz. İşte o zaman bu çaydan yudumlayıp en azından biraz olsun şişkinliğimizi azaltıp bir daha yapmamak için kendimize söz verebiliriz 🙂
Şaka bir yana, mide dostu olabilecek türden olan bu çayı beğendim. Keyifle tüketiyorum. Genelde gün ortasında tüketmeyi tercih ediyorum. Hem metabolizmamı hızlandırıyor, hem de gün içinde bir nebze olsun midemi rahatlatmaya yardımcı oluyor. Bir çayın faydasından yararlanmak istiyorsak, ne zaman içtiğimiz de çok önemlidir. Yemeklerle beraber veya yemeklerden hemen sonra içtiğimizde etkisini kaybedecektir. Çünkü bu bitkiler vücudu aynı zamanda onarmak ve dinlendirmek içindir. Midemiz doluyken zaten hazmetmek güçtür, o nedenle yemeklerden en az 1 saat sonra içersek en azından hazım başlamış olacaktır. Veya ara öğünlerimizde yediğimiz kuru yemiş veya kuru meyvelerle de tüketebiliriz.
Bu çayı çantamda taşıyorum. Genel olarak sağlıklı beslenmeye özen göstermeye başladım, ancak iş hayatındaki yoğunluklardan ötürü bazen dışarda yemek yemek sağlıksız olabiliyor ve mide problemleri yaşıyorum. Böyle durumlarda çantamda taşıdığım bazı çayları içerek bir nebze de olsa rahatlamaya çalışıyorum. İşte Herby Hangover Tea de çantamda bu yüzden yerini aldı. Hem lezzetli oluşu hem de içeriği benim için gayet yeterli.
Bu çayın sloganı da ‘Dün fazla kaçırdın, şimdi günü kaçırma’ . Bu sloganlar güzel düşünülmüş ve kişiyi ne zaman ne içmesi gerektiğine çok güzel yönlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir