Menu

Herby Detox Tea

Detox kelimesine hepimiz aşina olduk. Son zamanlarda her ortamda detox içecekleri önerilmekte. Nereye gitsek, hangi dergiyi okusak hepsinde Detox içecekleri ve Detox’un faydaları anlatılıyor.

Peki nedir bu detox? Tam olarak kelime anlamıyla ‘Arınma’ anlamına gelir.

Vücudumuzu arındırmanın yolları olarak çeşitli meyve – sebze içecekleri ve çaylar öneriliyor. Günümüz koşullarında ne yesek yararlı, ne yesek zararlı kafamız çok karışmış durumda ve ne kadar dikkat edersek edelim katkı maddelerinden ve vücudumuza verdiği zararlardan maalesef kaçamıyoruz.

En azından gün içinde toksinlerden arınmak için bitkilerin gücünden yararlanırsak bir nebze rahatlama sağlıyoruz.

Herby Tea, 2016 yılında piyasada adını duyuran ve şifalı bitki karışımlarından oluşturdukları çayları piyasaya sunan bir firma. Ben de şimdilik toplam 5 çeşit olan çaylarının hepsinden oluşan kutuyu aldım ve afiyetle deniyorum.

Herby Tea, bizim için piyasaya iki çeşit detox çayı sunmuş. İlk bahsedeceğim çay; Herby Detox Tea.

İçerik; Yeşil çay, Isırgan, Kiraz meyve sapı, Biberiye, Mate, Nane, Zencefil.

İçeriğine bakacak olursanız, az çok bitki çayları ve şifalarıyla ilgilenen kişiler hemen anlayacaktır ki gerçekten bu çay ödem atıcı, rahatlatıcı bir detox çayı.  Sürekli söylediğim gibi illa ki belirli bir markaya takılıp kalmak zorunda da değilsiniz. Eğer güvenilir bir aktarınız varsa ve bu işlere zaman da ayırabiliyorsanız kendiniz de bu içeriklerden yola çıkıp kendi karışımınızı yapabilirsiniz. O nedenle her çayın içindekileri buraya özellikle yazıyorum ki biraz olsun tadını da kokusunu da etkisini de tahmin edebilin diye. Hatta bazılarımızda çeşitli bitkilere karşı ters etkiler görülebiliyor o nedenle de içerik okumak kesinlikle çok çok önemli!
Zaman zaman kendiniz de ödem atıcı özelliğiyle tanınan bu bitkileri aktarlardan karışım halinde alıp veya kendiniz karıştırıp içmişsinizdir. Gerçekten ödem söktürücü bu karışım sayesinde gün içinde şişkinliğinizden kurtulabilirsiniz. Ancak bir çayın etkisini görebilmeniz için tek bir içim yeteli olmaz. Düzenli olarak birkaç kez içerseniz o zaman etkisini yavaş yavaş görmeye başlarsınız.

Ben şuana kadar çok fazla içme şansı bulamadım. Etkisinden bahsedemeyeceğim çünkü dediğim gibi bir şeyin etki edebilmesi için bir süre düzenli kullanmak şart. Ancak tabi ki lezzetine hemen baktım. Diğer çaylarına göre biraz daha keskin bir kokusu var, sanırım rezeneden ötürü.
Bu çayı tüketmek ve faydasını maksimum görmek istiyorsanız, lütfen yemeklerden en az 1-1,5 saat sonra tüketin ki mideniz yiyecekleri biraz olsun sindirmiş olsun.
Detox çayları, son zamanlarda özellikle bayanların vazgeçilmezi haline geldi. Aslında size daha detaylı göstermek istediğim Kusmi Tea çayları var. Bir başka zaman onlardan bahsedeceğim ve etkisini gördüğüm BB Detox tea’yi herkese önereceğim.
Herby Tea, Detox çaylarını çantamıza atmamız için harika kutular tasarlamış. Bence bu tarz bir çay karışımı arıyorsanız, mutlaka denemelisiniz. Bu çayın sloganı da ‘Şimdi Arınma Zamanı’

2 Replies to “Herby Detox Tea”

    • Merhaba,

      Vücudunuz, bebeğiniz için süt üretmekte olduğu için çok fazla suya ihtiyacınız var. Detox çayları da aksine vücuttaki ödem ve suyu atmak üzerine formüle edilmiş çaylar. Emzirme döneminde, rezene, papatya ve ıhlamur dışında çay tüketmemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir