Menu

Herby Active Tea

Herby Tea Serisine ait, güne enerjik başlamanızı sağlayacağınızı iddia eden bir çay var sırada…
Active Tea adından da anlaşılacağı gibi güne başlarken, üstünüzdeki ağırlığı alması ve daha enerjik olmanızı sağlamak için tasarlanmış bir şifalı bitkiler karışımından oluşuyor.
İçerik; Yeşil Çay, Tıbbi Nane, Mate, Tribulus, Stevya
 
Nedir bu Tribulus? 
Açıkçası ben de ilk defa içiyorum ve deniyorum. Araştırmalarıma göre Tribulus’un halk dilinde adı ‘Demirdikeni’. Demirdikenini daha çok kas geliştiren sporcular kullanıyormuş ve kasların daha hızlı gelişmesi ve onarımını sağlıyormuş. Yani bu sayede daha fazla egzersiz yapıp daha fazla kas geliştirilebilir anlamına geliyor. Tabi bu sporcuların kullandığı karışımlar için geçerli. Bu çayda eser miktarda olduğu için kaslarımıza faydalı diyebiliriz. Bu sayede sabah yorgunluğunu, bitkinliğini bir nebze de olsun üstümüzden alabilir diye düşünüyorum.
Demirdikeni’nin faydalarından bazıları;
– Yapılan bir araştırmaya göre kan dolaşımını düzenler ve kaslara daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar,
– Böbrek hastalıkları, böbrek taşları ve ağrılı idrara çıkılan zamanlarda kullanılırsa iyi gelir, idrar söktürücüdür ve böbreklerin daha hızlı çalışmasını sağlar,
– Cilt hastalıklarına iyi gelir,
– Kalp ve dolaşım bozuklukları, yüksek tansiyon, göğüs ağrısına iyi gelir,
– Sindirim problemleri, gaz, kabızlık, bağırsak parazitleri, ağız iltihabı ve boğaz ağrısına iyi gelir, vb.
Aslında daha birçok güzel faydası bulunan bu bitkiyi sizler de araştırabilirsiniz. İnternette çok güzel açıklamalar ve yazılar var. Demirdikenini ben ilk defa duydum ve denedim. Böylece yeni bir bitki daha öğrenmiş oldum. Lezzetinin veya esansının öyle bariz bir şekilde ayırt edilecek bir özelliğini yakalayamadım bu çayın içinde. Ama çayın değişik bir kokusu olduğunu söyleyebilirim. Ben değişik lezzetlere çok açık olduğum için beni hiç rahatsız etmedi. Ancak denemesini istediğim bazı arkadaşlarımın ilk tepkileri bu çayın içinde ne var şeklindeydi. Sonrasında gayet güzel içtiler diyebilirim.
Lezzetinden biraz daha bahsedecek olursak; ben çok beğendim. Sabahları ağır ve esansı yüksek olan çaylar içmeyi tercih etmiyorum. Açıkçası öyle olacağını düşünerek denedim ama çok hafif ve güne başlamak için ideal bir çay. İçerken de iyi geldi diyebilirim. Zaten içeriğindeki diğer bitkilerin metabolizmayı hızlandırıcı etkilerini artık çoğumuz biliyoruz. İçinde bulunan Stevya sayesinde de lezzetine lezzet katmış.
Bir kutuda 20 süzen poşet bulunuyor. Sabahları kahvaltı öncesi bile içtiğim zamanlar oluyor. Daha faydalı olacağına inandığım için bu şekilde tüketiyorum ama siz istediğiniz bir ara öğünle beraber de tüketebilirsiniz. Başarılı buldum ve gönül rahatlığıyla sizlere öneriyorum. Sloganı ‘Her Yudumu Canlılık Dolu’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir