Menu

Greenwood – Nane & Limonlu Yeşil Çay

 

Çay merakım olduğu için hemen hemen her marka çayın lezzetine bakmak ve denemek istiyorum. Bazen hiç ummadığım markalar oldukça kaliteli ve güzel harmanlı çaylar üretebiliyorlar. Greenwood markası da bunlardan biri ve ben de denemek için hemen aldım. Greenwood markasını, Bim marketlerde sıkça görüyorsunuz. Bim’e ait bir marka ama ben size ürünlere ait içerik ve üretici şirketleri okuma alışkanlığım olduğundan bahsetmiştim. Greenwood markasını yakından tanıdığımız Beta çay üretmekteymiş. Bu nedenle güvendim ve bu çayı denemek için aldım.

 

Bir kutuda 20 süzen poşet bulunuyor. Ben süzen poşet çaylarda çok fazla toz sevmiyorum. Demlediğimizde bardağınızın dibinde tortu bırakması hoş olmuyor. Bazı markalarda buna rastlıyorum. Greenwood süzen poşet çaylarda çok fazla tortu görmedim bugüne kadar. Tabi ki eser miktarda da olsa var. Birinci kalite bir süzen poşet çay olduğunu söylersem sizi de yanıltmış olurum ama orta kalite denebilecek bir çay.

İçerik: Yeşil Çay, Nane (%13,5), limon otu, kıvırcık nane (%5), limon kabuğu (%3), okaliptus, aroma verici.
Sanırım ben alırken Sade Yeşil Çay ve Limonlu Yeşil çay vardı. Ben Limonlu Yeşil Çayı tercih ettim. Bu markaya ait başka bir çeşit çay tüketmedim ancak Nane & Limon karışımını seviyorum. Kokusu ve lezzeti çok ağır değil. Özellikle içinde Okaliptus olması beni çok sevindirdi. Keşke Aroma verici katmasalardı bence hiç gerek yok.  Süzen poşet de olsa çok fazla yapaylığa gidilmemeli. Bitkilerin lezzeti neyse onu yudumlamalıyız diye düşünüyorum. Ancak demleme süresi az olduğu için firmalar genelde lezzet vermesi açısından aroma katmayı tercih ediyorlar ne yazık ki.
İçilmeyecek bir çay değil. Denemek istiyorsanız muadillerine göre oldukça hesaplı bir fiyatı var ve zaten tanınmış bir firmanın fabrikasında üretildiği için de ayrıca güvenilir diye düşünüyorum. Paketlemesi güzel, süzen poşetleri de kaliteli. Çok fazla tortu bırakmıyor fincanınızda. Aynı zamanda da demlendiğinde saydam ve güzel bir rengi var. 2- 3 dk demledikten sonra poşeti çıkarmanızı öneriyorum çünkü çay demlenmeye devam ediyor ve acı bir tat ortaya çıkabiliyor. Denerseniz hoşunuza gidebilecek bir çay bu. Mükemmeli aramayanlar, fakat farklı lezzetler denemekten hoşlananlar için rahatlıkla önerebilirim.

2 Replies to “Greenwood – Nane & Limonlu Yeşil Çay”

    • Merhaba,
      Aslında ürünün içeriğinde bu belirtileri gösterecek bir madde bulunmuyor ama genel olarak kafein size iyi gelmiyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir