Menu

Doğuş Mistik Chai – Sade

Doğuş markasına ait olan Mistik Chai, ülkemizdeki çay severler tarafından beğenilen çaylardan biri. Ben de sizlere Mistik Chai Sade çeşidini deneyerek yorumlarımı ve demleme yöntemlerimi sunmak istiyorum.

Öncelikle, bu çayı büyük marketlerde ve internette satış yapan bazı sitelerde bulabilirsiniz. Fiyatının da 3-4 TL civarında olduğunu söyleyebilirim.

Lezzet olarak farklı, içerik olarak da zengin olan Mistik Chai Sade’nin içeriğine göz atacak olursak:

Siyah çay, tarçın, böğürtlen yaprakları, zencefil, vanilya aroması, hindiba kökü, karanfil, meyan kökü, kakule meyvesi, karabiber.

Ben bu çayı rejimde olup da tatlı krizine girenlere veya aromalı kahveler yerine daha az kalorili içecekler arayanlara öneriyorum. İçindekiler çok uyumlu bir aroma oluşturmuş. İçeriğinde yer alan karanfil ve zencefil harmanı, yorgunluk, bitkinlik ve güçsüzlük sorunlarına karşı etkili bir çözüm sunuyor.

Bu çayı çok az bir suda 3-4 dakika demledikten sonra ısıttığınız sütünüzü ilave ederek içiyorsunuz. Kutusunda süt tozu da kullanabilirsiniz diyor ama kesinlikle önermiyorum. İçindekiler ve yaydıkları esans tatlı ihtiyacınızı bir anda yok ediyor. Şeker kullanmadan içemeyenleri de düşünen Doğuş Çay, stevyalı çeşidini de raflara koymuş bulunuyor.

 

2 Replies to “Doğuş Mistik Chai – Sade”

    • İçindekiler kısmında Chai yazmıyor, çünkü Chai bu çayın harman ismi yani çayın kendi adı. yazıda da belirtmiştim ben sade olanını inceledim. Stevyalı türü de ayrı olarak satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir