Menu

Choice Organic Teas – Rest Assured

Choice Markasından daha önce bahsetmiştim. Bu marka genellikle organik bitkiler kullanarak sağlıklı içerikler bulunduran karışık bitki çayları üretiyor. İnternetten arasıra yaptığım çay alışverişleri oluyor. Bu sefer ne almalıyım diye incelerken bu markaya ait içeriği çok farklı bir çaya rastladım. ‘Organic Rest Assured’.

Öncelikle kutusunu biraz incelemek istiyorum sizler için. Kutunun üzerinde organik ürünler kullandığına dair bir amblem var. Ayrıca bitkisel diyet takviyesi olduğu belirtilmiş ki bu da diyet yaparken rahatlıkla tüketebileceğimiz çaylar arasında yerini alıyor. Kutusunun üzerinde Bastyr Üniversitesine ait bir etiket var. İçeriği bu üniversite tarafından formüle edildiği yazıyor. Bir kutuda 16 adet süzen poşet çay bulunuyor. Aşağıda kutuyu görebilirsiniz;

İçerik; Organik Katnip (kedi otu) yaprağı, organik limon otu yaprağı, organik nane yaprağı, organik tatlı nane yaprağı, organik sarı papatya çiçeği, organik passion çiçeği yaprağı, organik kedi otu kökü özütü.

Ben içeriğine bayıldım. Özellikle kedi otunu görünce hemen almak istedim. Kedilerim de kedi otuna ayrıca bayılıyorlar 🙂 Çay elime ulaşır ulaşmaz hemen demledim. Yatmadan bir saat önce içmeyi tercih ettim çünkü rahatlatıcı bir etkisi olduğunu biliyordum. Gerçekten de kaslarımı gevşetti ve beni güzel bir uykuya hazırladı. Ayrıca çayı demlediğimde kedi otunun kokusu bariz bir şekilde hissediliyordu. Kedim kupanın başından ayrılmadı diyebilirim 🙂 Kedi otunun faydaları oldukça fazla ve ben başka bir yazımda bu konu üzerinde detaylı bir şekilde durmayı düşünüyorum.İçeriğinde bulunan diğer bitkiler de yazılarımı takip ediyorsanız artık bileceğiniz üzere rahatlatıcı ve sinirler üzerinde gevşetici özelliklere sahip. O nedenle bu tarz çayları gece yatmadan önce içmenizi öneriyorum.

Kutunun içeriğinde 16 adet süzen poşet bulunuyor demiştim. Tekli ambalajları incelediğimiz zaman da görüyoruz ki klasik olarak içerik yine yazıyor. Aynı zamanda sahip olduğu sertifikaların amblemleri de mevcut. Ambalajın arka yüzünde nasıl demleneceği ve yatmadan önce  içilmesi öneriliyor. Hatta yatmadan önce 1-2 kupa içebileceğiniz de yazılmış. Ayrıca ambalajın arka yüzünde gerekli uyarılar da eklenmiş. Kullandığınız ilaçlar varsa ya da hamile iseniz uzman hekiminize danışmadan kullanmamanız için sizi uyarıyor. 

Bu markaya ait denediğim ikinci çay. Bu çeşidinden de memnun kaldım. Gerekli zamanlarda, uyuyamadığımda veya stresli geçen günlerde gece yatmadan önce tercih edebileceğim çaylar arasına şimdiden girmiş bulunuyor.
Diyet yapan veya yapmayı düşünenler, vücutlarını daha iyi tanımaya başlıyorlar ve kendilerine neyin daha iyi geleceğini zaten biliyorlar. O nedenle içeriğini beğendikleri güvenilir bitki karışımlarını tercih etmelerini öneriyorum. Her gün tekdüze bitki karışımları bir zamandan sonra vücut alışacağı için beklenen etkiyi göstermemeye başlıyorlar. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, bir bitki çayından içer içmez mucize beklemek de çok yanlış. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programınız oluştuktan sonra, doktorunuza danışarak bu tip bitki karışımlarını rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir