Menu

Candelas – Te Verde – Yeşil Çay

Te Verde, İspanyolca’da Yeşil Çay anlamına geliyor. Genellikle süzen poşet olarak rastladığım mekanlarda denemek adına birkaç tane aldım. Genellikle kendi demlediğimiz çayları her zaman süzen poşetlere tercih etsem de hızlı demlemek için veya yanımızda rahatça taşımak için süzen poşetleri ben de tercih ediyorum ki bence bitkisel çaylarda bir problem olmuyor. Lezzetsiz olan siyah çay. Çünkü bitkisel çayları hem 100 dereceye maruz bırakmamamız gerekiyor hem de 3-4 dakika kendi halinde demlenmesi daha uygun. Bu nedenle çok fazla lezzet kaybı yaşadığını düşünmüyorum.

Candelas markasına ait süzen poşet çayları ilk defa gördüm. İnternet araştırması yaparken de bu markaya rastlamamıştım. Kaldığımız otelde birkaç çeşidi bulunmaktaydı, ben de hepsinden tatmak için aldım. Paketleri sade ve yeterince sağlam. Klasik sade yeşil çay. Üzerinde herhangi bir içerik yazmıyor. Asıl kutularında ise içerik mevcuttu. Demlediğimde aroması biraz hafif kalmış gibi geldi bana ama tortu çok fazla yoktu. Demlendiği zaman tortu veya toz çok fazla çıkıyorsa ben o tarz çayları çok fazla tercih etmiyorum. Çünkü kalite biraz da bu şekilde anlaşılıyor.

İçerik; Saf Yeşil Çay

Sabah kahvaltısında tercih edilebilir. Hem kokusu hafif hem de lezzeti hafif. Ancak bazı çaylar süzen poşet olsa dahi iki kere demlenebiliyorken bu çayı  demleyemezsiniz. Orta sınıf bir kaliteye sahip olduğunu düşünüyorum.

Siyah çay, yeşil çay, mentollü çay, kırmızı çay ve papatya çayları da mevcut. Onları da en kısa zamanda denemek isityorum.
İlgilenenler ve internet araştırması yapmak isteyenler için; www.adagio.com adresi mevcut. Birçok çeşitte çayı var. Aynı zamanda bal, kurabiye, şekerleme, çikolata satışları da mevcut. Yurtdışında yaşayanlarınız alışveriş yapabilir ya da rastladığınızda siz de alıp tadına bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir