Menu

Bigelow – Lemon Lift – Limonlu Siyah Çay

Bigelow, bir Amerikan markası. Bir çok çay çeşidi mevcut. Tabi ki görünce dayanamadım almak istedim ve o kadar çok çeşit arasından limonlu çayını denemek üzere aldım.

 

Bu diğer bahsettiğim Limon & Zencefil çaylarından daha farklı. Çünkü bu çay  ‘Limonlu Siyah Çay‘. Siyah çay tiryakilerinin sallama çayları pek sevmediğinin farkındayım. Aslında haklısınız. Çünkü Yeşil çay, Beyaz Çay veya diğer bitki çayları sallama olarak sağlıklı bir şekilde demlenebilirken (Bitki çayları 100 dereceye çok fazla maruz kalmaması gereken çaylar oldukları için 2-3 dk 80-90 derece arasında demlenebiliyor olmalarından dolayı sallama çay olarak içilebilme potansiyelleri çok daha fazla), siyah çay için aynı şey çok fazla söz konusu değil. Hem tadını kaybedebiliyor hem de aromasını tam olarak bırakamıyor. Hal böyle olunca da çok fazla tercih edilmiyor. Çünkü demleme süresi az olan sallama çaylarda siyah çay rengini fincana versin diye gıda boyası kullanan firmalar olabiliyor.

Ben sizlere aromasından ve tadından ödün vermeden içebileceğiniz süzen poşet siyah çayları zaman zaman önereceğim. Bigelow da onlardan biri emin olabilirsiniz. Bir kere siyah çayına limon dilimi ekleyip içmekten zevk alanlar için özellikle söyleyebilirim ki çok hoş bir aroması var. Ancak sizi uyarmakta fayda görüyorum, kutunun üzerindeki demleme önerilerine mutlaka ama mutlaka uymalısınız. Ben ilk demlediğimde çok fazla ümitli değildim, aslında ümitli değilim derken bu kadar doğal bir lezzet beklemiyordum. İlk yudumu içtiğim an inanılmaz bir lezzetle karşılaştım. Gerçekten sanki demleme çayınızın içine bir dilim limon koymuşsunuz gibi bir etki var.

İçerik; Siyah çay, Limon Kabuğu, Doğal Limon Aroması,Baharat.
Limon tadı o kadar yerinde ve güzel ki rahatsız etmiyor. Ardından da çok güzel demlenmiş bir siyah çay lezzeti alıyorsunuz. Aynı zamanda bu çay glutensiz uyarısı da içeriyor. Hangi baharatları kullandıkları yazmıyor açıkçası ama ben keskin bir baharat lezzeti alamadım.
Kutusu her zaman olduğu gibi bütün uyarıları barındırıyor. Tek tek süzen poşetlerde içerik ve demleme süresi de belirtilmiş durumda. Kutusunun üstünde hem sıcak hem de soğuk çay olarak demleyebileceğiniz de anlatılmakta. Bir kutuda 20 süzen poşet bulunduruyor. Aynı zamanda tazeliğini kaybetmemesi için de kutu üzerinde bir kilit sistemi bulunuyor.
En kısa zamanda Bigelow‘a ait çayları denemek istiyorum. Maalesef bu ürün de Türkiye’de satışı olmayan ya da benim rastlamadığım bir ürün. Ben Türkiye’ye satışı olan yurt dışı bir siteden temin ediyorum. Bir dahaki alışverişimde alabilirsem bu çayın değişik bir çeşidini daha denemek istiyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir